Odkrywamy świat zwierząt wiejskich:-))

Kolejny tydzień za nami. Minione dni witaliśmy radosną poranną gimnastyką przy ulubionych piosenkach, które nasze maluszki już dobrze znają i bardzo lubią. Do naszego repertuaru dołączył następny wesoły utwór „Gąsienica Basi”.
W tym tygodniu na żłobkowej sali, zagościły zwierzątka wiejskie. Maluszki miały okazję zobaczyć krówkę na kolorowej fotografii. Uczyły się, że krówka daje pyszne mleczko i głośno muczy. Wśród nas znalazło się kilka głośnych małych „krówek”:). Dzieci ćwicząc motorykę małą, kolorowały krówki przyozdabiając je w piękne łatki. Kolejnego dnia, zagościł dostojny kogut z panią kurą. Głośne „ko ko ko” i „kukuryku” ćwiczyły małe buzie. A kiedy kurki zgłodniały, maluszki zadbały o nie, przyklejając ziarenka zrobione z bibuły. Małe paluszki zręcznie chwytały malutkie kuleczki, aby móc je przykleić swoim kurkom. W środę nasi mali uczniowie słuchali ciekawostek o kotku, mieli okazję pobawić się kłębkiem wełny, z której później wykonali piękne wełniane futerka dla tych niesamowitych zwierzątek. Tydzień zakończył się z sympatycznym pieskiem, którego poznaliśmy w wierszu. Głośno szczekał i przyjaźnie machał ogonkiem.
Dodatkowo, każdy dzień urozmaicały nam atrakcyjne spacery, na których udało się spotkać kolejne ciekawe zwierzątka. Widzieliśmy mamę kaczkę z kaczątkami, śpiącego ślimaka, a nawet kolorową gąsienicę. Kto wie, może to nasza Basia:) i niebawem będzie pięknym motylem, którego również uda się nam zobaczyć.

/red. E. Potoczek/

https://zlobek.wierzchoslawice.pl/galeria/

Add your thoughts

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiększanie czcionki
Kontrast strony