Z początkiem tygodnia wszystkie dzieci ze żłobka przywitały Panią Lato, która odwiedziła nas, przynosząc dary tej pięknej pory roku. We wtorek obchodziliśmy Dzień Taty i wręczaliśmy upominki wykonane wspólnie z ciociami. Podczas zajęć dzieci poznawały atrybuty kojarzone z tatą, wcielając się w jego rolę. Bawiły się samochodami, narzędziami w warsztacie oraz innymi przedmiotami związanymi z codziennymi zajęciami tatusiów. Był też mały wypad na ryby. Maluchy poznawały również zawody wykonywane przez ojców, dopasowując odpowiednie rekwizyty do poszczególnych profesji. Nie zabrakło aktywności plastycznych. Powstały serduszka, koszule z krawatami oraz puchary dla tatusiów. Dzięki nim dzieci rozwijały motorykę małą i kreatywność. Grupa Odkrywców obejrzała też teatrzyk, w którym ciocia przedstawiła bajkę pt. „Lato Taty, Syna i Małego Jeża”. To był ważny tydzień, poświęcony głównie tatusiom, ale dzięki pięknej letniej pogodzie nie zabrakło codziennych aktywności na placu zabaw.
/red. E. Potoczek/