ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY I DZIEŃ EDUKCJI NARODOWEJ

Ostatni tydzień był dla nas bardzo intensywny i pełen emocji. Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Poczty, biorąc udział w wymianie pocztówkowej z dziewięcioma żłobkami z całej Polski. Święto to, było idealną okazją do spotkania z panią listonosz, pracownikiem pobliskiej poczty. Opowiedziała nam ona o swojej pracy, pokazała specjalną pocztową torbę i czapkę. Na zakończenie spotkania pani listonosz podarowała nam cudowny upominek – zestaw znaczków z albumem. To będzie dla nas wyjątkowa pamiątka tego dnia! Spotkanie, okazało się być bardzo ciekawym i emocjonującym doświadczeniem dla naszych maluchów.
Składamy Pani Ewie serdeczne podziękowania za poświęcony czas, a w szczególności za cenne informacje.
W czwartek w naszym żłobku odbyło się uroczyste spotkanie dzieci z wszystkimi pracownikami placówki. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dzieci złożyły im najlepsze życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Tropiciele wyrecytowali wierszyk o kochanych ciociach, a Tuptusie zatańczyły wspólnie w kółeczku do piosenki ,,Nasza nauczycielka”. Następnie odwiedziliśmy prawdziwą salę lekcyjną w budynku szkoły. Ciocia Małgosia, która pracowała wcześniej jako nauczycielka, opowiedziała nam o swojej pracy i przedstawiła bliżej ten zawód. Poznaliśmy atrybuty nauczyciela, usiedliśmy w szkolnych ławkach i mieliśmy okazję pisać kredą po tablicy.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wielu sukcesów zawodowych, wyrozumiałości i cierpliwości oraz tego, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
W tym tygodniu bawiliśmy się beztrosko dzięki Magicznemu Dywanowi, ćwiczyliśmy motorykę małą wykonując sensoryczną masę – ciecz newtonowską, rozwijaliśmy zmysł dotyku i wzroku dotykając i oglądając sensoryczne dyski. To był wesoło spędzony tydzień!

/red. M. Fliśnik/

Próba generalna;)

A to już właściwy występ. BRAWA DLA NASZYCH MAŁYCH ARTYSTÓW!

 

https://zlobek.wierzchoslawice.pl/galeria/

Add your thoughts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiększanie czcionki
Kontrast strony