Uroczyste otwarcie Publicznego Żłobka w Bogumiłowicach

28 lutego 2020 roku miało miejsce oficjalne otwarcie oraz poświęcenie Publicznego Żłobka w Bogumiłowicach. Na to wydarzenie zapraszał Wójt Gminy Wierzchosławice, Pan Andrzej Mróz oraz Dyrektor Żłobka, Pani Beata Kawa.
Oficjalnego otwarcia placówki przez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: Pani Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, w imieniu Wojewody Małopolskiego Jacek Kowalczyk – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, Pełnomocnik Wojewody ds. Seniorów, Andrzej Mróz – Wójt Gminy Wierzchosławice oraz Dyrektor Żłobka – Pani Beata Kawa. Na uroczystości zgromadzili się zaproszeni goście: ks. Marek Szczerba – Proboszcz Parafii NMPC w Bogumiłowicach, przedstawiciele władz lokalnych, w tym Jacek Hudyma Wicestarosta Tarnowski, Stefan Dzik i Marek Podraza – Radni Powiatu Tarnowskiego, Małgorzata Moskal Przewodnicząca Rady Gminy Wierzchosławice oraz Radni Gminni: Maria Lech, Władysław Witek, Ewelina Mach, Krzysztof Wiśniewski, Mieczysław Liszka oraz rodzice.
Jest to pierwsza tego typu placówka w gminie Wierzchosławice. Jak zauważył Wójt Gminy, Andrzej Mróz, placówkę udało się uruchomić dzięki dużemu wsparciu ze środków zewnętrznych. Środki na remont i dostosowanie budynku do potrzeb maluszków oraz wsparcie do funkcjonowania placówki pozyskano z programu rządowego Maluch+ oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Po zakończeniu części oficjalnej goście udali się na zwiedzanie obiektu.
2 marca dzieci przekroczą próg żłobka i tym samym rozpocznie się okres adaptacji. Pierwsze dni zawsze są trudne, w szczególności dla malucha, który po raz pierwszy rozstaje się z ukochanymi rodzicami na dłuższy czas. Życzymy szczególnie dzieciom samych radosnych chwil spędzanych w żłobku. Niech się bawią, rozwijają, uczą i rosną w przyjaznej atmosferze i otoczeniu. Rodziców chcemy zapewnić, że nowy obiekt jest całkowicie bezpieczny, nowoczesny, a wybrana kadra żłobka posiada wszystkie odpowiednie kwalifikacje i na pewno będzie się bardzo starać, by zapewnić dzieciom jak najlepszą opiekę.

https://zlobek.wierzchoslawice.pl/galeria/

 

Add your thoughts

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiększanie czcionki
Kontrast strony